NOVOROČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ Banská Bystrica 2018 a GPX žiakov konaný pri príležitosti 25.výročia vzniku SR

Dvadsiatepiate výročie vzniku Slovenskej republiky oslávili priaznivci šachu v Banskej Bystrici na tradičnom novoročnom šachovom turnaji, ktorý sa konal 3.1. 2018 a mal rekordnú účasť. Spolu na turnaji v priestoroch spojenej školy v Kremničke súťažilo 176 šachistov z 5-tich krajín.

Finále dorasteneckej ligy 2017

Finálový turnaj dorasteneckej ligy SR sa uskutočnilo v dňoch 5.-7. mája V Banskej Bystrici. Účasť vo finále si vybojovalo 6 družstiev , ktoré sa tam postúpili dvoch skupín. Zo skupiny západ postúpili ŠK KOMPLET Modranka- Trnava, KŠC Komárno, ŠK Slovan Bratislava a zo skupiny východ ŠK Junior CVČ Banská Bystrica, Slávia UPJŠ Košice a Mladosť Žilina.

Majstrovstvá Slovenskej republiky 2017 v RAPID šachu družstiev mladších žiakov

    V sobotu 8.apríla sa v Banskej Bystrici konali Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov, na ktorých sa zúčastnilo 24 družstiev. Mesto Banská Bystrica ako jeden zo spoluorganizátorov zaradil uvedené podujatie v rámci akcií Európskeho mesta športu 2017 a poskytol na toto majstrovské podujatie  pre najmladšie šachové talenty Slovenska vynovené, priam reprezentačné priestory Robotníckeho domu, ktorého kapacita bola takmer naplno využitá.   

Stránky