Finále dorasteneckej ligy 2017

Finálový turnaj dorasteneckej ligy SR sa uskutočnilo v dňoch 5.-7. mája V Banskej Bystrici. Účasť vo finále si vybojovalo 6 družstiev , ktoré sa tam postúpili dvoch skupín. Zo skupiny západ postúpili ŠK KOMPLET Modranka- Trnava, KŠC Komárno, ŠK Slovan Bratislava a zo skupiny východ ŠK Junior CVČ Banská Bystrica, Slávia UPJŠ Košice a Mladosť Žilina.

Majstrovstvá Slovenskej republiky 2017 v RAPID šachu družstiev mladších žiakov

    V sobotu 8.apríla sa v Banskej Bystrici konali Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov, na ktorých sa zúčastnilo 24 družstiev. Mesto Banská Bystrica ako jeden zo spoluorganizátorov zaradil uvedené podujatie v rámci akcií Európskeho mesta športu 2017 a poskytol na toto majstrovské podujatie  pre najmladšie šachové talenty Slovenska vynovené, priam reprezentačné priestory Robotníckeho domu, ktorého kapacita bola takmer naplno využitá.   

Historický úspech banskobystrického juniorského šachu

V minulosti ak mám dobré informácie tak ešte za čias Federácie Banská Bystrica mala svoje zastúpenia v 1. SNL - federálna - bola v nej Lokomotíva B Bystrica a ZŠ Podbrezová niekedy koncom 70 a začiatkom 80 rokov minulého storočia. No Federálna Československá extraliga resp. Slovenská extraliga sa ešte v Banskej Bystrici nehrala, a  teraz, v roku 2017 je to tu , budeme  mať aj tu EXTRALIGOVÚ PREMIERU!

Stránky